Dīgstu audzēšana
- Nadīna Grigule
- 2016. g. 24. apr.
- Lasīts 1 min

Tas ir pavisam vienkārši. Nepieciešama zeme, kastīte, sēklas un ūdens. Līdz šim zemē uz palodzes esmu audzējusi zirņus, kressalātus un rukolu, sanāca lieliski. Zirņu dīgsti garšo pēc zaļajiem zirņiem, rukola un kressalāti ir spēcīgi. Zirņu dīgstus var ēst tā pat vienkārši, uz maizēm, salātos vai zupās; kressalātus un rukolu lieku salātos un uz maizēm.
Par audzēšanas ilgumu un kopšanu.. Viss sākas ar zemi, to iegādājos Depo, saimniecības preču vaikalos vai speciālos sēklu veikalos, pirms likšanas kastēs, to sajauc ar ūdeni, lai tā kļūst mazliet mitra, tad ber virsū noskalotas sēklas. Sēklas iegādājos sēklu veikalos vai Depo, zirņus (pelēkos) pērku parastos, lielveikalos pieejamos. Tos pirms stādīšanas jāizmērcē vizmaz 24h. Virspusē peldošos zirņus neizmanto, jo tie visdrīzāk nedīgs. Kad sēklas ir zemē (virs sēklām nav jāber zeme), nepieciešama regulāra laistīšana, es izmantoju smidzinātāju, smidzinu apmēram 2 reizes diennaktī. Jāraugās, lai nepārlaistat vai neizkaltējat dīgstus.
Zirņu dīgsti aug visilgāk, negribu saukt precīzu dienu skaitu, bet apmēram 7. Kressalātu un rukola, apmēram, 3 dienas.
Plānoju audzēt saulespuķu un zaļo griķu dīgstus. Tie arī jāmērcē vismaz 12 h, jāaudzē 7 dienas, dzinumus novāc, kad tie ir 13 - 20 cm gari. Griķu dīgsti satur daudz hlorofīla, A un C vitamīnu, kalciju un leicitīnu. Saulespuķu dīgsti, kas esot ļoti garšīgi, satur hlorofilu, A un C vitamīnu, minerālvielas.
Detalizētu informāciju par diedzēšanu var iegūt Annas Vigmoras grāmatā "Diedzējumi uzturā".

Comments